fbpx

Projekt okładki książki “Stać się jak dziecko”

Projekt okładki książki “Stać się jak dziecko”, nawiązuje do dziecięcych marzeń i jest bezpośrednio nimi inspirowana. Książka z dziedziny pedagogiki i dydaktyki przygotowana dla Wydawnictwa Naukowego DSW z Wrocławia. Staramy się by wszystkie nasze projekty okładek przeczyły obiegowej opinii, że książki naukowe, muszą mieć proste, nieciekawe okładki. Nie, nie muszę i dlatego współpracujemy już z wydawnictwem tyle lat.

Opis książki.
Kultura współczesna nas infantylizuje. Z zachowań i sposobów reakcji stosownych dla małych dzieci czyni wzór dla ludzi dorosłych. Z powodzeniem utrwala przekonanie, że nasza hierarchia wartości, potrzeby i sposoby i zaspokajania, wyznawane normy i obowiązujące wzory zachowań, sposób reagowania na doświadczenia życiowe, stosunek do siebie i innych ludzi nie tylko mogą, lecz wręcz powinny być z gruntu dziecinne. Agnieszka Janiak opisuje symptomy i mechanizmy infantylizacji kultury w odniesieniu do najnowszej prozy polskiej. Czy jedna uznanie figury dziecka za wzorzec osobowy stanowi próbę przezwyciężenia kulturowej niepowagi i egocentryzmu, czy raczej utrwala współczesną tendencję gloryfikacji niedojrzałości.

Category

Okładki

Tags
niebanalna okładka, okładka grafika, okładka książki, okładka książki grafika, okładka książki projekt, okładki projektowanie, projekt okładki książki, projektowanie okładek, stać się jak dziecko, Wydawnictwo DSW