Zasady współpracy studio graficzne Ponad Design – regulamin świadczenia usług graficznych / projektowych / składu DTP

 1. Informacja. Proszę pamiętać, ze im więcej informacji posiada nasze studio graficzne, tym trafniejsze będą nasze propozycje. Każdy nawet najdrobniejszy szczegół i sugestia sprawią, że projekt będzie wykonany szybciej i zgodnie z Państwa życzeniem.
 2. Materiały. Klient zobowiązuje się przekazać wszystkie niezbędne do realizacji projektu materiały logologotyp, fotografie, skany, teksty itp. (z poszanowaniem praw autorskich). Brak materiałów lub materiały z różnych przyczyn niewłaściwe wpływają na wycenę ostateczną (najczęściej są to zdjęcia w słabej rozdzielczości, nie poprawiony i nie skorygowany tekst, logo w wersji rastrowej uniemożliwiające skalowanie). Punkt nie dotyczy prac projektowych / kreacji, a składu DTP.
 3. Wycena wstępna. Dobry briefing dotyczący zakresu i rodzaju prac to gwarancja rzetelnej i szybkiej wyceny oraz sprawnie postępujących prac projektowych. Po zapytaniu i analizie informacji studio graficzne wysyła Państwu wycenę wstępną usługi (prace projektowe / kreacja, usługi składu DTP / “łamania” materiałów). Wycena wstępna za każdym razem ustalana jest indywidualnie z Klientem. Wycena wstępna może ulec zmianie.
 4. Termin. Termin realizacji zlecenia nie przekracza zazwyczaj 5-7 dni roboczych. Jednak termin za każdym razem ustalany jest indywidualnie z Klientem. Czas realizacji ustalany jest indywidualnie i może mieć wpływ na ostateczną wycenę projektu (np. zlecenia ekspresowe, weekendowe, świąteczne czyli wykonywane w ekspresowych terminach lub niestandardowych godzinach).
 5. Zamówienie. Może być złożone mailem, telefonicznie, formularzem na stronie kontaktowej lub osobiście.
 6. Zakres prac graficznych / kreacyjnych. Po złożeniu przez Państwa zamówienia studio graficzne przystępuję do prac projektowych. Zakres prac jakie obejmuje wycena wstępna – kilka propozycji (dwóch – grafika, layout, okładka lub dwie do czterech – logotyp, logo, znak, monogram, rewitalizacja) w formacie .jpg – rozdzielczość 72 dpi, kolorystyce RGB (nie nadające się do druku i dalszego wykorzystania) lub zabezpieczonym (przed edycją i wydrukiem) formacie pdf. Wycena wstępna projektu obejmuje też 2 poprawki do niego (nie przekraczające 30% zmian w projekcie). Dodatkowe prace, poprawki, zmiany i modyfikacje wpływają na wycenę ostateczną. Zmiany w wycenie za każdym razem ustalane są indywidualnie z Klientem.
 7. Zakres prac skład DTP. Po złożeniu przez Państwa zamówienia przystępujemy do prac projektowych. Zakres prac jakie obejmuje wycena wstępna – jedna kompletna propozycja składu / “łamania” w formacie .jpg (każda kartka) – rozdzielczość 72 dpi, kolorystyka RGB (nie nadające się do druku i dalszego wykorzystania) lub zabezpieczonym (przed edycją i wydrukiem) formacie pdf. Wycena wstępna prac obejmuje też 1 poprawkę do niego (nie przekraczającą 10% zmian w projekcie). Dodatkowe prace, poprawki, zmiany i modyfikacje wpływają na wycenę ostateczną. Zmiany w wycenie za każdym razem ustalane są indywidualnie z Klientem.
 8. Wycena ostateczna. W momencie gdy są Państwo zadowoleni z wykonanej pracy, po akceptacji projektu następuje potwierdzenie ceny ostatecznej, jeśli jest konieczna lub rozliczenie standardową fakturą VAT.
 9. Wynagrodzenie. Na podstawie faktury VAT.
 10. Przekazanie plików. Następuje po uiszczeniu wynagrodzenie w kwocie wskazanej na umowie o dzieło. Pliki przekazane są w formie elektronicznej (e-mail, serwer FTP lub płyta CD / DVD) w formatach wskazanych przez Klienta (punkt 1). Pliki w zależność od rodzaju prac są kompletne i przygotowane wg specyfikacji do dalszej produkcji (reklama prasowa) lub profesjonalnie przygotowane do druku (logotypy, logo, grafika, layout, skład DTP).
 11. Przygotowanie do druku. W wycenę wszystkich projektów wliczone jest przygotowanie do druku / wykonania / dalszej produkcji na podstawie informacji z punktu 1.
 12. Prosimy też o zapoznanie się z naszymi procedurami RODO.